Reklam Zamanı Firmanı Ekle

Yerel SEO Ne İşe Yarar?

  • 08.01.2020
  • 0

Reklamzamanı Firma Rehberi

Firmaların hayali, tüm dünyanın ne iş yaptığını bilmesi, ürün ve hizmetlerini satın almak istemesidir. Ancak, işe yerel bazda başlamak işinizi büyütmenin daha verimli bir yoludur. Yerel SEO (Local SEO), işinizi dijital ortamda pazarlamanın daha etkili bir yolu olduğu gibi müşterilerinize bulundukları lokasyonda, ürün ve hizmetlerinizi ararken ulaşmanızı sağlar. Reklamzamanı firma rehberi, siz müşterilerimizin reklamlarını ya da web sitelerini yerel olarak tanıtmak için Yerel SEO hizmeti vermektedir.

Çoğu kişi, restoran, kuaför ve tesisatçı gibi işletmeleri ararken kendi yakınlarındaki en iyi yerleri bulmaya çalışıyor. Yerel SEO da tam bu noktada devreye giriyor:

Reklamzamanı Yerel SEO hizmeti sayesinde ürün ve hizmetlerinizi arayanlar, sizi hızlı bir şekilde bulabilir.

1. ‘İyi’ yerel SEO arama motorlarında nasıl görünür?
Örneğin, Google’da “Kayseri ikinci el eşya” araması yaptığınız zaman üst sıralarda çıkan web sitelerine inceleyin. Ortak özellikleri ne? Göreceğiniz ilk şey, hepsinin adreslerini ve iletişim bilgilerini düzgün bir şekilde belirtmiş olması olacak.

Arama motorlarına sizi mutlaka nerede bulacaklarını söylemeniz gerekir. Bunu yapmanın en önemli adımlarından biri de kurumsal web sitenizde ya da vermiş olduğunuz firma reklam ilanında açık adresinize yer vermek. Aynı zamanda işletmenizin adını, adresinizi ve telefon numaranızı her yerde aynı şekilde yazmaya da özen göstermelisiniz. Reklamzamanı firma rehberi, siz firmaların reklam ilanlarını ya da web sitenizi bu doğrultuda optimize eder.

2. Google My Business (Benim İşletmem-Maps) kaydınızı yapın
Firmanızın Google My Business (Benim İşletmem-Maps) kaydını mutlaka yapmalısınız. Kayıt yaparken de SEO uyumlu içerikler oluşturmaya, işletmeniz için doğru kategorileri seçmeye, kaliteli fotoğraflar yüklemeye, yerel telefon numaranızı belirtmeye, açık adresinizi web sitenizde göründüğü gibi girmeye, yüksek çözünürlüklü profil ve kapak fotoğrafları yüklemeye ve çalışma saatlerinizi belirtmeye dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki Google My Business (Benim İşletmem-Maps) müşteri yorumları ve puanlamaları toplamak için çok etkili bir platformdur. Ancak her firma Google My Business (Benim İşletmem-Maps) kaydını yapamamakta ya da kayıt aşamasında çeşitli zorluklarla karşılabilmektedir. Bunun için Google My Business (Benim İşletmem-Maps) konusunda profesyonel bir firmadan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Reklamzamanı siz değerli firmaların Google My Business (Benim İşletmem-Maps) kaydı için danışmanlık hizmeti vermektedir.

3. Başka web sitelerinde de varlık gösterin
Başka siteler kurumsal web sitenizden bahsederse, bu arama motorları açısından daha olumlu bir durum oluşturmaktadır. Bunu yapmanın yollarından ikisi; işletmenizi online firma rehberlerine kaydetmek (örneğin Reklamzamanı firma rehberi) veya başka web sitelerinin veya blogların işletmenizden bahsetmesini sağlamak olabilir. Online firma rehberlerini basit bir Google aramasıyla bulabilirsiniz. Diğer web sitelerinin işletmenizden söz etmesi için de bloggerlarla iletişime geçebilir, yerel basına bülten gönderimi yapabilirsiniz. Reklamzamanı firma rehberi, firmaların kurumsal web sitelerinin bilgilerine sayfasında yer vererek bu sitelerin Google üzerinde daha tanınır hale gelmesine olanak sağlar.

4. Müşteri yorumlarına yer verin
Müşteri yorumları, yerel SEO için olmazsa olmazlardandır. Sosyal medya hesaplarınız veya e-posta bültenleriniz üzerinden işletmeniz hakkında görüş sunmaları için müşterilerinize çağrı yapabilirsiniz. Bununla birlikte müşterilerinizi Reklamzamanı firma rehberi sitesine vermiş olduğunuz firma ilanındaki müşteri yorumları bölümüne de yönlendirebilirsiniz. Burada yapılan yorumlar ile firmanızın ilanı ve dolayısıyla kurumsal web siteniz Google'da üst sıralara çıkacaktır. Ayrıca bu yorumlara kurumsal web sitenizde de yer verin ki yeni ziyaretçileriniz de şimdiye kadar müşterilerinize iyi deneyimler sunduğunuzu görsün ve sizinle iş yapmak istesin. Reklamzamanı kurumsal web site tasarımları, müşteri yorumlarının Google’da görünmesi noktasında tam uyumludur. Böylece müşterileriniz sizi Google'da bulduğunda sizin yorumlarınıza da hızlı şekilde ulaşarak, firmanız hakkındaki yorumlara en hızlı şekilde erişir.

Sonuç olarak; dünyada internet kullanan insan sayısı 4 milyarı geçmiş durumda. Hepsini birden hedeflemek yerine size yakın olan, mağazanıza uğrayarak alışveriş yapma fırsatı olan insanlara ulaşmaya çalışın. Reklamzamanı Yerel SEO hizmeti ile elde edeceğiniz güçlü sonuçlar müşteri sayınızın artmasına ve bu müşterilerin firmanızın müdavimine dönüşmesine yardımcı olmaktadır.

Yorumlar - 0

Yorum Yap

Okunabilir
Anlaşılabilir
Bilgilendirici
Yararlı
Puanınız